Někteří lidé dávají přednost vířivým vanám před bazény ze zcela zjevných důvodů. Pojďme si je tu ve stručnosti vyjmenovat:
Je levnější – chcete-li si pořídit bazén zapuštěný do země, půjde o poměrně vysokou investiční částku nejen co se týče pořizovací ceny, ale také samotného provozu. Spotřebujete více elektrické energie pro běh filtračního čerpadla, spotřebujete více podpůrných desinfekčních a dalších prostředků pro udržení potřebné jakosti vody, a samozřejmě vás také něco bude stát samotná voda v nádrži. Naproti tomu pořízení vířivky bývá obvykle levnější, existují i kvalitní nafukovací vířivky, a levnější může být i jejich provoz včetně chemie do vířivky.
Tepelné ztráty – vodu ve vířivce rychleji ohřejete např. tepelným čerpadlem a také ji déle udržíte teplou. Menší objem vody je zkrátka znát. Vířivku lze provozovat i v zimních měsících třeba na terase, ohřát vodu o objemu jednoho kubíku je pochopitelně mnohem rychlejší a levnější, než ohřívat vodu v bazénu o rozměrech 5 x 7 metrů.
Víření vody – již samotný název tohoto výrobku vám naznačuje, že to není vana klasická – koupelnová, kterou lidé běžně používali za socialismu v panelových bytech, ale jde o vanu s pohybem vody z masážních trysek. Tím pádem máte k dispozici perfektní zdroj pro dokonalou relaxaci, uvolnění a pohodu, jaký zažívají lidé v některých lázeňských zařízeních. Dopřát si podvodní masáž je nesmírně příjemné a kdo to ji někdy vyzkoušel, jistě nám dá za pravdu. A když jsme tu zmínili období socialismu, vybavíte si scénu z filmu „S tebou mě baví svět“, kde zdravotní sestra Jana Šulcová masíruje klienta v malém bazénku masážní hadicí? Tak něco podobného budete mít doma i bez hadice.
Energetické meridiány – masírování tryskající vodou má pozitivní vliv na energii, která v těle proudí po meridánech (čakrách), tímto způsobem působíte i na psychiku (duchovní složku lidské osobnosti) a můžete takto efektivně odbourávat různé energetické bloky.